Mis on OTT

OTT, lühend sõnadest otse tootjalt tarbijale, on rohujuure tasemel kodanikualgatuslik võrgustik Eestis, mis koondab kohalikke toidu tootjaid ja tarbijaid.

Müük OTTi kaudu toimub üldjuhul kaubakohtumistel, kus 10 kuni 15  toidu väiketootjat kogunevad parklas, reeglina üks kord nädalas, ja annavad üle tarbijate poolt ettetellitud kaubad. Kaupa on võimalik osta ka vahetult kohapeal. Müük erineb turust seetõttu, et suurem osa kaubast on ette tellitud, kohtumine toimub lühikese aja (umbes 1 tunni) vältel. Vahendajaid ei ole. Importkaupa ei ole. Parklad on tihti antud tasuta kasutamiseks valla, kooli või kultuuriasutuse pool.

Esimene OTT asutati Kuusalu vallas aastal 2009 ja toimib tänapäevani Kuusalu kunstide kooli parklas kord nädalas. Tänaseks on OTT võrgustikke loodud juba 30 piirkonnas üle Eesti. Mitmed uuematest OTTidest opereerivad virtuaalses keskonnas, kus tootjate ring kuulutab oma tooteid välja internetiplatformil ja tarbijad võtavad tootjatega otse ühendust ning omavahel lepitakse kokku koht ja aeg kauba üleandmiseks. Virtuaalsetes OTTides pakutakse ka erinavaid teenuseid, mis on seotud eluga maal – tööristade parandamine, rohuniitmine, lambapügamine jne.

MTÜ Eesti OTT ühendab OTT toiduvõrgustikke Eestis. Info teiste OTTide kohta leiate Eesti OTT kodulehel.

www.eestiott.ee

Saare OTT

Saare OTT kodulehelt leiate 50 Saaremaa toidutoojat, kes on valmis teile oma kaupa müüma. Nendega tuleb otse ühendust võtta ja leppida kokku, kus ja kuidas kaup kätte saada.Toidutootjate kontakt-andmed leiate kodulehelt