Mis on OTT

OTT on organiseeritud kauplemissüsteem, kus tarbijad saavad oma igapäevast toitu osta otse tootjatelt ja tootjad saavad oma kaupa müüa otse tarbijatele, ilma vahepealsete teenustasude või vahendajaprotsentideta. Selline süsteem on toiminud sajandeid, kuid mitmetel põhjustel see enam ei tööta ja kohaliku toidu kättesaamine on aina keerulisemaks läinud. Proovime seda süsteemi taaselustada. Kohaliku toidu tarbimine on meie pärisõigus!!!

Kuidas OTT töötab?

Oleme koostanud interaktiivse toidukataloogi, milles on esindatud paljud toiduvaldkonnad ja vajalikud toiduained täisväärtuslikuks toitumiseks. Sealt saate tellida Saaremaa talupidajatelt ja toidutöötlejatelt kaupa, mis meie välja töötatud logistika abiga jõuab teieni võimalikult lihtsalt ja odavalt! Võibolla oleks lihtsam teha kõik oma ostud suurest ketipoest, kuid kasutades OTT süsteemi teate, et oma ostuga toetate kodukohas tegutsevaid talunikke, väiketootjaid ja oma tervist. Kuna ei maksta vahendajatele suurt protsenti toodete hinnast, jääb rohkem raha talupidaja taskusse ja ka teile endile.

On söukest mujal ka tehtud?

OTT toimib ka mujal Eestis. Esimene OTT asutati Kuusalu vallas aastal 2009 Prantsusmaa AMAP liikumise eeskujul. Seal on süsteemi rakendatud juba kümmekond aastat ja see on aidanud paljudel taludel jalule saada ja püsida. Rahulolevad on ka tarbijad, kelle mõtteviis on süüa suure ökoloogilise jalajäljeta ning elavat toitu oma lähipiirkonnast.